Schemat postępowania:

1. Wymagania Inwestora.

2. Wymagania formalne.

3. Koncepcja.

4. Krytyczna analiza.

5. Wprowadzenie zmian.

6. Przygotowanie projektu.

7. Pozwolenie na budowę.

Czas oczekiwania na "Decyzję o pozwoleniu na budowę":
 "§3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie póniej niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie póniej niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania."

 Art. 35 §3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.

Projekt indywidualny


W pełni satysfakcjonująca realizacja zamierzeń Inwestora możliwa jest przede wszystkim poprzez wspólne wypracowanie projektu inwestycji. Począwszy od wysłuchania oczekiwań, zamierzeń, powstaje zestaw założeń funkcjonalno-użytkowych. Na tym etapie analizuje się także wymagania stawiane w "Decyzji o warunkach zabudowy" bądź w "Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

W kolejnym kroku tworzona jest koncepcja architektoniczno-budowlana, będąca propozycją realizacji zamierzeń. Na jej podstawie Inwestor wraz z Projektantem dokonują ustaleń. Właśnie wtedy planowany obiekt nabiera kształtów. Aby w pełni usatysfakcjonować Inwestora dokonuje się ciągłej, krytycznej analizy, wprowadzając konieczne zmiany. Sprawdzana jest zgodność z obowiązującym prawem oraz zasadami poprawnego projektowania architektonicznego. Niezwykle istotnym elementem jest ocena ekonomiczności przyjętych rozwiązań. Zwieńczeniem etapu tworzenia koncepcji jest model 3D budynku, pozwalający w łatwy i przystępny sposób na ocenę estetyki planowanego obiektu.

Na podstawie zaakceptowanej przez Inwestora koncepcji powstaje projekt budowlany do uzyskania pozwolenia na budowę. W ramach upoważnienia udzielonego przez Zleceniodawcę, dokonuje się koniecznych uzgodnień oraz pozyskuje niezbędne zapewnienia i pozwolenia. W ten sposób czas jaki Inwestor musi poświęcić na formalną stronę przedsięwzięcia zostaje ograniczony do minimum. Projekt zostaje przygotowany łącznie z wszystkimi branżami. Szczególną uwagę skupia się na naturalnych walorach terenu, takich jak istniejący drzewostan wspomagający uzyskanie zacienienia w okresie letnim, czy prawidłowym wykorzystaniu południowej ekspozycji budynku. Duży nacisk kładzie się na zastosowanie nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań z zakresu sterowania budynkiem oraz pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Prowadzi to do obniżenia kosztów eksploatacji obiektu.

Przedstawiony tok postępowania dla projektu indywidualnego gwarantuje wypracowanie możliwie satysfakcjonującego opracowania, na podstawie którego Inwestor uzyskuje "Pozwolenie na budowę", a stworzona dokumentacja stanowi przejrzyste i rzetelne źródło dla Wykonawcy.

W skrócie

Naszym celem jest zapewnienie każdemu Klientowi odpowiedniego wsparcia w niełatwym procesie budowy. Począwszy od koncepcji aż po kompletną dokumentację czynimy wszystko, aby plany Inwestora zostały właściwie przygotowane do realizacji. W kolejnym kroku dbamy o należyty poziom realizacji prac, oferując także wykonawstwo własne oraz współpracujących z nami firm. W ten sposób możemy być Twoim partnerem, służąc wiedzą i zdobytym doświadczeniem, podczas całego przedsięwzięcia.

Kontakt

  • Telefon:
    (+48) 503 792 080
    (+48) 665 422 947
  • Email:
    biuro@ecoos.pl
  • Korespondencja i faktury:
    ecoos.pl Marek Zieliński
    Skotniki 37
    62-320 Miłosław
    woj. wielkopolskie
    NIP 789-165-07-59
    Biuro:
    Bierzglinek
    ul. Jesionowa 8
    62-300 Września