Schemat postępowania:
1. Wymagania Inwestora.
2. Wymagania formalne.
3. Dobór projektu.
4. Krytyczna analiza.
5. Wprowadzenie zmian.
6. Adaptacja projektu.
7. Pozwolenie na budowę.
Czas oczekiwania na "Decyzję o pozwoleniu na budowę":
"§3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie póniej niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie póniej niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania." Art. 35 §3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
Projekt typowy
W wielu przypadkach warto skorzystać z szerokiej oferty pracowni projektów gotowych. W naszej ofercie pozostają projekty najważniejszych z nich. Podobnie jak przy sporządzaniu projektu indywidualnego, na podstawie oczekiwań Inwestora oraz możliwości jakie dają uwarunkowania lokalne, dokonuje się doboru budynku.
Następnie Inwestor wraz z Projektantem adaptującym dokonują analizy indywidualnych potrzeb w celu wprowadzenia potrzebnych i dopuszczalnych zmian. Adaptacji podlegają także elementy konstrukcyjne takie jak fundamenty czy konstrukcja dachu. Ustaleniom podlega kolorystyka elewacji, połaci dachowych.
Po zaakceptowaniu przez Inwestora ostatecznej wersji tak przygotowany projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami dot. mediów składane są wraz z wnioskiem o uzyskanie pozwolenia na budowę. Cały proces uzyskania pozwolenia na budowę odbywa się przy maksymalnej oszczędności czasu Inwestora. W każdej chwili Zlecający posiada jednak dostęp do informacji co do zaawansowania postępowania.
Także w przypadku projektów gotowych, duży nacisk kładzie się na zastosowanie nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań z zakresu sterowania budynkiem oraz pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Rosnące wymogi stawiane ciepłochronności oraz stale zwyżkujące ceny nośników energii wymuszają konieczność szukania rozwiązań nie tylko po stronie właściwej izolacji termicznej, redukcji mostków termicznych, ale również po stronie instalacji. Dlatego w naszej ofercie pozostają adoptowalne do każdego z projektów instalacje odzysku ciepła z powietrza wentylowanego (rekuperacja) czy pompy ciepła. Rozwiązania takie, mimo zastosowania ich w projektach gotowych dobierane są indywidualnie.
Powyższy tok postępowania dla projektu gotowego umożliwia maksymalne dostosowanie go do potrzeb Inwestora. Indywidualny charakter obiektu może być także podkreślony poprzez ofertę współpracujących z nami Architektów wnętrz.